Breaking News

Weganizm – tak czy nie?

                     Odkąd człowiekowi pierwszy raz obiło się o uszy słowo weganizm oraz weganie wiele uległo zmianie. Po pierwsze przybyło osób, które przestrzegają diety wegańskiej, jednakże ta dieta to nie tylko całkowita eliminacja mięsa, produktów mięsnych oraz produktów pochodzących od zwierząt. Weganizm jest stylem życia, który związany jest z konkretnymi przekonaniami. Nie ulega wątpliwości, że człowiek został stworzony po to aby zjadać zarówno rośliny, jak i mięso. Za dowód może posłużyć długość jelita, a także składniki tworzące mikroflorę jelitową, a także kły w naszych ustach.

Jednakże wiele osób rezygnujących z mięsa radzi sobie znakomicie, pod warunkiem, że ich dieta zostaje skomponowana ze właściwy sposób. Witaminy oraz składniki odżywcze, które przeciętny człowiek dostarcza z mięsem oraz innymi produktami pochodzenia zwierzęcego muszą zostać dostarczone w inny sposób. O jakich witaminach mowa? Witamina B12 występuje tylko i wyłącznie w produktach mięsnych, dlatego dania oraz produkty wegańskie często są o nią wzbogacane, albo zaleca się przyjmowanie suplementów diety.

Zamiast białka zwierzęcego można spożywać, soczewicę, bób, groch, fasolę, soję, orzechy oraz produkty zbożowe. Weganie poprzez sposób odżywiania odcinają skutecznie widmo impotencji kamagra Ajantapharma.com.pl które doskwiera mężczyznom po upływie 40 roku życia. Odpowiednie dawki żelaza znajdują się w warzywach liściastych, roślinach strączkowych oraz produktach zbożowych.  Dobrze jest, aby spożywać je razem z witaminą C, gdyż jedną z jej zalet jest powiększenie przyswajalności żelaza. Jak z kolei poradzić sobie z niedoborem cynku?

Weganie znajdą go w grzybach, orzechach, ciecierzycy, kiełkach, otrębach pszenicznych, a także kukurydzy. Jako ostatnią należy wymienić witaminę D, która oprócz przedostawania się do organizmu dzięki promieniom słonecznym może być spożywana z kiełkami słonecznika, mlekiem sojowy oraz płatkami śniadaniowymi. Jak widać dieta wegańska może być zdrowa jednakże należy ją dokładnie przemyśleć. Ten styl odżywiania może zapobiec wielu chorobom oraz dolegliwościom.

About Maria Płońska